donderdag, december 1, 2022
HomeNieuwsHistorisch EK Schaatsen voor Nederland

Historisch EK Schaatsen voor Nederland

kampioenen-sven-en-ireenkl (1)

Nederland heeft weer sporthistorie geschreven in de schaatssport. Tijdens het in Rusland dit weekend verreden toernooi heeft Sven Kramer als eerste schaatser voor de 7e keer de Europese titel gepakt bij de mannen en Ireen Wust pakte voor de 4e keer de titel bij de vrouwen.

Voor het eerst is een land in de schaatssport ¨gestraft¨ voor het goede presteren. Het aantal starplaatsen is met 1 plek naar beneden toe bijgesteld. Deze maatregel was nodig om de schaatssport te redden en is genomen door de vele clean sweeps tijdens de laatst gehouden Olympische Winterspelen in Sotsji 2014. Van een cleansweep is sprake als de traditionele drie ereplaatsen (goud, zilver en brons) uitgereikt worden aan 1 land. Vorig jaar kreeg Nederland die eer bij zowel de dames als de heren en bovendien over korte en lange afstanden. Concurrerende landen lopen mijlenver achter in de prestaties bij Nederland. Door deze maatregel worden de overige schaatsnaties weer meer gemotiveerd om er ook tegenaan te gaan. De meningen hierover zijn verdeeld.

Sven Kramer heeft in Tsjeljabinsk toch de Europese allroundtitel veroverd. In een voor de Fries ongewoon spannende strijd hield hij Koen Verweij net achter zich.

Met zijn zevende titel (een keer pakte hij zilver) mag de 28-jarige Kramer zich nu de succesvolste schaatser op EK's noemen.Hij is Rintje Ritsma,die zes keer goud,twee keer zilver en twee 
keer brons veroverde,gepasseerd.   
                                      
Achter Verweij, die voor het tweede jaar op rij het zilver pakte,was het brons verrassend en tot groot genoegen van de vele toeschouwers voor Denis Joeskov. Wouter olde Heuvel had zijn kansen op  
een medaille verprutst met een slechte 1.500 meter en eindigde als zesde.

Ireen Wüst heeft bij de EK allround in Tsjeljabinsk met groot vertoon van macht haar vierde Europese titel in de wacht gesleept.Martina Sábliková werd op gepaste achterstand tweede en Linda 
de Vries eindigde knap als derde.      
                                        
De tweede dag beloofde vooraf een zeer spannende confrontatie tussen de twee rivalen te worden,maar op de 1.500 m maakte Wüst aan alle onzekerheid een einde.De Brabantse ging als een komeet 
van start en reed in een rechtstreeks duel de Tsjechische op een hoop.       
                                        
Met een prachtig baanrecord (1.56,05) liet Wüst Sábliková 2,19 achter zich, waardoor de marge op de 5 km een zeker lijkende elf seconden bedroeg.
      
Toernooi heren
500 meter heren,zaterdag:          
  1. KOEN VERWEIJ                  36,20
  2. David Andersson (Zwe)         36,27
  3. Jan Szymanski (Pol)           36,47
  4. Denis Joeskov (Rus)           36,49
  5. Havard Bokko (Noo)            36,54
  6. Simen Nilsen (Noo)            36,73
  7. Haralds Silovs (Let)          36,79
  8. WOUTER OLDE HEUVEL            36,85
  9. Sverre Pedersen (Noo)         36,88
 10. SVEN KRAMER                   37,03
 11. Bart Swings (Bel)             37,06
 12. Piotr Puszkarski (Pol)        37,18
 13. Konrád Nagy (Hon)             37,28
 14. Danil Sinitsyn (Rus)          37,33
                                        
 WR: Jeremy Wotherspoon (Can)      34,03
 NR: Ronald Mulder                 34,25
 BR: Dmitrij Lobkov (Rus)          34,79

5.000 meter heren,zaterdag:        
  1. SVEN KRAMER              BR 6.17,32
  2. WOUTER OLDE HEUVEL          6.22,32
  3. Sverre Pedersen (Noo)       6.22,98
  4. KOEN VERWEIJ                6.23,86
  5. Bart Swings (Bel)           6.26,42
  6. Denis Joeskov (Rus)         6.27,43
  7. Haralds Silovs (Let)        6.31,68
  8. Danil Sinitsyn (Rus)        6.32,61
  9. Havard Bokko (Noo)          6.33,97
 10. Jonas Pflug (Dui)           6.36,45
 11. Jan Szymanski (Pol)         6.36,49
 12. Andrea Giovannini (Ita)     6.39,04
 13. Luca Stefani (Ita)          6.44,61
 14. Piotr Puszkarski (Pol)      6.45,17
                                        
 WR: Sven Kramer                 6.03,32
 NR: Sven Kramer                 6.03,32
 BR: Jorrit Bergsma              6.18,74

1.500 meter heren,zondag:          
  1. Denis Joeskov (Rus)         1.46,22
  2. KOEN VERWEIJ                1.46,28
  3. Bart Swings (Bel)           1.47,08
  4. Sverre Lunde Pedersen (Noo) 1.47,32
  5. SVEN KRAMER                 1.47,41
  6. Haralds Silovs (Let)        1.47,54
  7. Jan Szymanski (Pol)         1.48,47
  8. Danil Sinitsyn (Rus)        1.48,81
  9. WOUTER OLDE HEUVEL          1.49,30
 10. Havard Bokko (Noo)          1.49,43
 11. Bram Smallenbroek (Oos)     1.49,52
 12. Konrád Nagy (Hon)           1.49,94
 13. Piotr Puszkarski (Pol)      1.50,03
 14. Andrea Giovannini (Ita)     1.50,39
                                        
 WR: Shani Davis (VS)            1.41,04
 NR: Koen Verweij                1.42,28
 BR: Stefan Groothuis            1.45,70

10.000 meter heren,zondag:         
  1. SVEN KRAMER             BR 13.07,27
  2. Sverre Pedersen (Noo)      13.16,27
  3. Bart Swings (Bel)          13.21,06
  4. Denis Joeskov (Rus)        13.21,16
  5. KOEN VERWEIJ               13.21,90
  6. WOUTER OLDE HEUVEL         13.24,95
  7. Danil Sinitsyn (Rus)       13.50,40
  8. Haralds Silovs (Let)       14.02,15
                                        
 WR: Sven Kramer                12.41,69
 NR: Sven Kramer                12.41,69
 BR: Artjom Beloesov (Rus)      13.34,88

Eindklassement heren:
1 SVEN KRAMER                    149.928
2 KOEN VERWEIJ                   150.107
3 Denis Joeskov (Rus)            150.696
4 Sverre Pedersen (Noo)          150.764
5 Bart Swings (Bel)              151.448
6 WOUTER OLDE HEUVEL             151.762
7 Haralds Silovs (Let)           153.911
9 Danil Sinitsyn (Rus)           154.381
  

Toernooi dames

 500 meter dames,zaterdag:          
  1. IREEN WÜST                    39,24
  2. Ida Njatun (Noo)              39,66
  3. Joelija Skokova (Rus)         39,72
  4. Hege Bokko (Noo)              39,89
  5. LINDA DE VRIES                40,05
  6. Martina Sábliková (Tsj)       40,06
  7. JORIEN VOORHUIS               40,11
  8. Olga Graf (Rus)               40,60
  9. Natalja Voronina (Rus)        40,64
 10. Nikola Zdráhalova (Tsj)       40,97
 11. Marina Zoejeva (WRu)          41,03
 12. Isabell Ost (Dui)             41,15
 13. Katarzyna Wozniak (Pol)       41,16
 14. Jelena Peeters (Bel)          41,48
                                        
 WR: Lee Sang-hwa (ZKo)            36,36
 NR: Thijsje Oenema                37,06
 BR: Yu Jing (Chi)                 37,65

3.000 meter dames,zaterdag:        
  1. Martina Sábliková (Tsj)  BR 4.05,23
  2. IREEN WÜST                  4.07,49
  3. LINDA DE VRIES              4.07,50
  4. Olga Graf (Rus)             4.08,93
  5. JORIEN VOORHUIS             4.10,94
  6. Ida Njatun (Noo)            4.11,33
  7. Joelija Skokova (Rus)       4.13,02
  8. Natalja Voronina (Rus)      4.13,60
  9. Katarzyna Wozniak (Pol)     4.16,43
 10. Jelena Peeters (Bel)        4.16,96
 11. Isabell Ost (Dui)           4.18,41
 12. Marina Zoejeva (WRu)        4.19,21
 13. Jennifer Bay (Dui)          4.19,46
 14. Aleksandra Goss (Pol)       4.19,92
                                        
 WR: Cindy Klassen (Can)         3.53,34
 NR: Renate Groenewold           3.55,98
 BR: Martina Sábliková (Tsj)     4.06,54

1.500 meter dames,zondag:          
  1. IREEN WÜST               BR 1.56,05
  2. Ida Njatun (Noo)            1.58,09
  3. Martina Sábliková (Tsj)     1.58,24
  4. LINDA DE VRIES              1.58,33
  5. Olga Graf (Rus)             1.58,60
  6. JORIEN VOORHUIS             1.59,01
  7. Joelija Skokova (Rus)       1.59,27
  8. Natalja Voronina (Rus)      2.01,69
  9. Isabell Ost (Dui)           2.02,04
 10. Katarzyna Wozniak (Pol)     2.03,29
 11. Hege Bokko (Noo)            2.03,42
 12. Jelena Peeters (Bel)        2.03,51
 13. Jennifer Bay (Dui)          2.03,53
 14. Maria Zoejeva (WRu)         2.04,21
                                        
 WR: Cindy Klassen (Can)         1.51,79
 NR: Ireen Wüst                  1.52,08
 BR: Ireen Wüst                  1.57,02

5.000 meter dames,zondag:          
  1. Martina Sábliková (Tsj)  BR 7.00,70
  2. IREEN WÜST                  7.05,63
  3. Olga Graf (Rus)             7.09,10
  4. LINDA DE VRIES              7.09,52
  5. JORIEN VOORHUIS             7.14,00
  6. Natalja Voronina (Rus)      7.20,66
  7. Ida Njatun (Noo)            7.21,82
  8. Joelija Skokova (Rus)   val 7.58,60
                                        
 WR: Martina Sábliková (Tsj)     6.42,66
 NR: Gretha Smit                 6.49,22
 BR: Jelena Sochrjakova (Rus)    7.17,53

Eindklassement dames:              
1 IREEN WÜST                     161.734
2 Martina Sábliková (Tsj)        162.414
3 LINDA DE VRIES                 163.695
4 Olga Graf (Rus)                164.531
5 JORIEN VOORHUIS                165.003
6 Ida Njatun (Noo)               165.093
7 Joelija Skokova (Rus)          167.535
8 Natalja Voronina (Rus)         169.506

Succesvolste deelnemers EK allround
 Heren:                          G  Z  B
 SVEN KRAMER          2005-2015  7  1  0
 RINTJE RITSMA        1992-2003  6  2  2
 Clas Thunberg,Fin    1922-1932  4  4  0
 Ivar Ballangrud,Noo  1927-1938  4  0  2
 Oscar Mathisen,Noo   1908-1914  3  2  1
 Hjalmar Andersen,Noo 1949-1954  3  2  0
 ARD SCHENK           1966-1972  3  1  0
 Rudolf Gundersen,Noo 1901-1906  3  0  0
                                        
 Dames:                          G  Z  B
 Gunda Niemann,Dui    1988-2001  8  3  0
 Anni Friesinger,Dui  1998-2005  5  1  0
 An.Mitscherlich,Dui  1983-1988  5  0  0
 IREEN WÜST           2006-2015  4  3  2
 Martina Sábliková,Ts 2007-2015  4  1  3
 Claudia Pechstein,Du 1996-2014  3  6  2
 ATJE KEULEN-DEELSTRA 1972-1974  3  0  0
 Nina Statkevitsj,Sov 1970-1974  2  2  1
 
Image courtesy of Redactie Koggenland johan | Noordkop Actueel
Gerelateerde artikelen

Geef een reactie

Meest Populair

Recente Commentaren

%d bloggers liken dit: